Rybačky v Nórsku

Nordik Travel vám prináša nezabudnuteľné rybárske dovolenky hneď v troch lokalitách v západnom, južnom a severnom Nórsku. Poďte s nami na rybačku, ktorá sa vám vryje do pamäti ako jeden z mála plnohodnotných dovolenkových zážitkov. Ak máte radi ryby, more a panenskú krajinu, Nórsko je pre vás ideálna destinácia.

Ytrehus - severo-západné Nórsko - od 250 EUR


Luxusné ubytovanie priamo pri fjorde. Vonkajší horúci bazén. Domácka atmosféra, more plné makriel a tresiek. Rybačka z brehu, z lode aj na otvorenom mori.

Viac o destinácii
Sorbovag - stredné Nórsko - od 200 EUR


Tichá pokojná lokalita pre poctivú rybačku taktiež s možnosťou polovačiek. Priamo v dome sauna a vírivka. Komfrotné ubytovanie a rybolov hneď za domom. Možnosti vodných športov.

Viac o destinácii

Trysnes Marína - juh Nórska - od 220 EUR


Južná destinácia, najbližšie k Slovensku. Do člna vstupujete priamo z terasy vášho domu. Fjord je posiaty malými ostrovmi kde sa zdržujú hlavne makrely a haringy. Na tie však poľujú ryby trofejné.

Viac o destinácii

Ubytovanie v Nórsku

Ubytovanie pre účely rybolovu je na veľmi vysokej úrovni. Všetky ponúkané destinácie v rámci ubytovania umožňujú:

 • Ubytovanie hneď pri fjorde, do 100 m.
 • Ubytovacie kapacity od 2 do 15 osôb
 • Kompletne zariadená a vybavená kuchyňa
 • Umývačka riadu, práčka, chladnička, veľké mraziace boxy
 • Samostatné spálne, veľká spoločenská miestnosť
 • Externá vybavená čistiareň rýb
 • Blízkosť obchodu s potravinami a základnými produktami dennej spotreby

Prezrite si možnosti ubytovania v jednotlivých destináciách.

Doprava do Nórska

Cestovná kancelária Nordik Travel vám zabezpečí kompletný zájazd aj s dopravou. Preprava sa uskutočňuje pohodlným mikrobusom s kapacitou 6 až 9 osôb. Cesta do Nórska v závislosti od lokality je dlhá od 1400 km do 2000 km. Podľa lokality sú navrhnuté trasy jázd.

Trasa Bratislava - Ytrehus

Cestná doprava
Cesta do Ytrehusu je dlhá cca 2200 km. Štartuje sa z Bratislavy o 1 hod noci zo štvrtka na piatok. Okolo obeda v piatok prichádzame do mesta Rostock na severe Nemecka, kde sa trajektom prepravíme po Baltskom mori až do Švédska, do mesta Trelleborg. Cesta po mori trvá cca 6 hodín. Je to perfektná príležistoť ako si oddýchnuť a pripraviť sa na cestu po Nórsku.
Čaká nás ďalších 1000km. Pokračujeme ďalej v ceste cez Malmo, Gotteburg až do Osla. Cesta je až doposiaľ príjemná a komfortná.
Od Osla po náš cieľ ideme už len cez hory cca 500km. Scenérie sú dych vyrážajúce a pri pohľade si mnohí z nás uvedomujeme majestnátnosť prírody. No treba sa mať na pozore, cesty v horách sú mierne nebezpečnejšie ako tie v nížinách. Nie je raritou vidieť stádo losov. Do cieľa dorážame pre obedom. No náročná cesta sa oplatila.
Odmenou nám je nebesky čistý vzduch a nádherné prostredie. Do cieľa prichádzame v sobotu pred obedom.
Rybačka už čaká! :-)
Cena pre jedného pasažiera:
4 osoby 500/osoba
5 osôb 450/osoba
6 osôb 400/osoba

Podrobné info o lokalite Kompletný cenník

Trasa Bratislava - Sorbovag

Cestná doprava
Cesta do Sorbovagu je dlhá cca 2100 km. Odchod z Bratislavy je o 1 hod ráno v piatok. Cestujeme do nemeckého prístavu Rostock asi 8 hodín kde nastupujeme na trajekt do švédskeho Trelleborgu. Cesta po mori trvá 6 hodín, čo je dobrá príležitosť na oddych. Objednať sa dá aj kajuta so sprchou a posteľami. Cestu spríjemňuje kino, kde si môžte pozrieť aktuálne filmy. Z Trelleborgu cestujeme ďalej na Oslo. Od Osla nasleduje krásna vysoko horská cesta dlhá 540 km. Do cieľovej destinácie vchádzame po ôsmich hodinách cesty, v sobotu pred obedom.
Cena pre jedného pasažiera:
4 osoby 500/osoba
5 osôb 450/osoba
6 osôb 400/osoba

Podrobné info o lokalite Kompletný cenník

Trasa Bratislava - Trysnes Marina

Cestná doprava
Odchod v piatok ráno o 6 hod. Cestujeme cez Českú republiku, Nemecko až do Dánska do prístavu Hirtshals. Odtiaľ ďalej sa plavíme trajektom do Kristiansandu do Nórska. Cesta do Hirsthals je dlhá cca 1500 km a cestujeme 14 hodín s pravidelnými prestávkami. Z Hirtshals do Kristiansadnu je to trajektom približne 2 hodiny. Po vylodení sa v Nórsku nás čaká už len posledných 30 minút cesty a sme na mieste. Cesta do tejto destinácie je veľmi komfortná najmä kvôli relatívne krátkej vzdialenosti a jazdou z 90% po diaľnici.
Cena pre jedného pasažiera:
4 osoby 350/osoba
5 osôb 320/osoba
6 osôb 300/osoba

Letecká doprava
Lietadlo odlieta z Viedne. Cesta do Kristiansandu trvá približne 5 hodín. Z Kristiansandu je zabezpečená preprava autom do Trysnes Marina. Cena dopravy závisí od aktuálnej ceny prepravcu. Spiatočná letenka by však nemala prekročiť sumu 500 EUR.

Podrobné info o lokalite Kompletný cenník


Presvedčte sa sami, že na rybačku do Nórska sa ísť oplatí

10 dôvodov prečo do Nórska

 • 1. Nezabudnuteľná rybačka - od menších rýb až po tie trofejné. Ryby, ktoré nielenže u nás nechytíte ale ani ich nekúpite. Nórsko je zárukou štedrej rybačky, pri ktorej sa nebudete nudiť.
 • 2. Nádherná a čistá príroda - áno, aj my máme krásnu prírodu ale drsná povaha Nórska v spojení s jemnosťou početných vodných plôch má čaro, ktoré inde nepocítite.Čistý vzduch, fjord ako zrkadlo, vynikajúca viditeľnosť vo vode, kopce posypané snehom a všade množstvo vodopádov. Nórsku krajinu si zamilujete.
 • 3. Nadštandardné ubytovanie - ubytovacie možnosti v rybárskych destináciach sú kompletne a veľmi komfortne vybavené. Vírivka, či sauna vám zaručí dokonalý relax po namáhavej a plodnej rybačke.
 • 3. Benzínové aj dieslové lode k dispozícii - lode na rybačku môžte prenajať pre rôzne počty osôb, s rôznym výkonom a rýchlosťou.
 • 5. Zážitok na celý život - nie je to dovolenka typu Last Minute v horúcom Turecku alebo Egypte. Tu nebudete sedieť alebo ležať 2 týždne v hotelovom resorte. Tu nasajete atmosféru a ducha krajiny. Tu budete každý deň na mori aktívne oddychovať, rybárčiť. Nórsko ponúka zážitok.
 • 6. Divá zver a soby - čaro nórskej krajiny vás dostane. Ale sobie stádo voľne pasúce sa na lúke popri ceste vás prekvapí až na cestu domov.
 • 7. Pohostinný národ - síce je Nórsko drsná krajina s veľmi nízkou hustotou osídlenia, ľudia sú tu veľmi príjemní a pohostinní. Nie je náhodou, že sa s vami domáci skamaráti a ukáže vám viac ako sa dočítate v akomkoľvek bedekri.
 • 8. Kraby a langusty kráľovskej veľkosti - celodenná rybačka sa môže zakončiť lovom na kraby a langusty. I keď je to v Nórsku pre turistov zakázané v sprievode domácich máte ruky voľné. Takto môžte za jednu noc uloviť aj 30 kúskov pol kilových krabov kráľovských.
 • 9. Nechce sa vám na ryby - choďte na hríby - i keď je to veľmi nepravdepodobné, môže sa vám stať, že jeden deń rybárčenie budete chcieť vynechať. Možno budete unavený z množstva ulovených rýb, možno len budete chcieť zmenu. Nórske lesy sú plné hríbov. Domáci veľmi tomu hobby nefandia, takže sú lesy len vaše.
 • 10. Polárny deň - svetlo aj v noci - v určitom období v roku môžte rybárčiť aj v noci pri prirodzenom svetle.

rybacka norsko rybacka norsko


Viac informácií o Nórsku

Rybačka v Nórsku Sen každého rybára

Zažite aj vy neopakovateľnú rybačku.
Spoznajte čaro drsnej prírody a ulovte
tie najkrajšie kúsky vo vašom živote.

Viac